اقامت اروپا

چگونه می توانید به راحتی و روال طبیعی پاسپورت دوم را بگیرید؟

اخذ پاسپورت دوم

 

” اقامت اروپا  و اقامت دائم اروپا ” 

محل تولد و محل اقامت

زمانیکه شما در یک کشور به دنیا می آیید محل اقامت شما ، همان کشور دیگر تعیین می گردد. و در نهایت برای گرفتن شهروندی در کشور دیگر باید اقدام کنید و هزینه پرداخت نمائید.

همانطور که مهاجران برای گرفتن اقامت اروپا، آمریکا، انگلیس، کانادا و یا غیره به عنوان فرد متولد شده در آن کشور مراجعه می کنند، می بایست با صبر و شکیبایی مراحل اخذ شهروندی آن کشور را بگذرانند تا به شهروند آن کشور تبدیل شوند.

البته، هر کشوری جدول زمانی مختص خود را برای دوره تحصیل و اقامت در آن کشور دارد. انتخاب کشور مناسب برای این منظور بسیار اهمیت داشته و این برای فردی که در ابتدای راه می باشد، یک تصمیم سرنوشت ساز است. بسیاری از کشورها شهروندی را از زمانی که برای شهروندی درخواست می کنید، تعیین می کنند. در بعضی کشورهای ثروتمند اروپایی مانند آندورا، این زمان می تواند تا بیست سال باشد. برای مثال یکی از مهاجران (تینا ترنر) مجبور شد حدود دوازده سال قبل از اینکه واجد شرایط مهاجرت باشد برای شهروندی در سوئیس زندگی کند. پس انتخاب مسیر اولیه در گرفتن اقامت اهمیت زیادی دارد.

بسیاری از کشورهای دیگر ممکن است شهروندی را سریعتر دهند.

به عنوان مثال، کشورهایی مانند پاراگوئه پس از سه سال اقامت مستمر در این کشور، اجازه اقامت همیشگی را می دهند.

تعدادی از کشورها اجازه اقامت دوم را به شما نمی دهند و از شما میخواهند شهروندی فعلی خود را نیز لغو کنید.

بسیار جالب است و من نیز مانند شما تعجب میکنم که دیده شده برخی از شهروندان آمریکایی تمایل به تبعید شدن از آمریکا را دارند، این در حالیست که با داشتن شهروندی آمریکا بسیار آسوده تر می توانستند به خواسته های خود برسند، بدون آنکه شهروندی اصلی آنها دارای مشکل شود و این امر دقیقا مطابق با استانداردهای “شهروندی دوم” نیست و این به دلیل داشتن مشاورین و راهنماهای غیر مجرب و غیر حرفه ای بوده است.

دانستن اینکه چه مکان هایی وجود دارد که می توانید به راحتی شهروندی آنها را بدست آورید خود بسیار مهم است. برخی از کشورها، مانند کانادا، شرایط سختی برای حضور فیزیکی در کشورشان برقرار کرده اند که این موضوع بسیاری را از تصمیم رفتن به کانادا برای گرفتن اقامت منصرف می کند. برخی دیگر از کشورها که در ادامه و مقالات دیگر به آنها اشاره می کنیم فقط یک بار یا دو بار در سال به حضور در آن کشور نیاز می باشد که خود این موضوع بسیار کار اخذ اقامت را شیرین و آسوده تر می کند و حتی می توانید پاسپورت دوم را از یکی از این کشورها پس از سه تا چهار سال به دست آورید اگر مشاورینی مناسب داشته باشید.

مهاجرت، اقامت اروپا و اقامت دائم اروپا  خود را به ما بسپارید“

 

چند نکته مهم برای گرفتن پاسپورت دوم:

اولا شما باید پاسپورت دوم را در حالی دریافت کنید که مقیم یک کشور هستید و از آنجا پاسپورت داشته باشید و بعد اقدام کنید برای دومین اقامت. اگر اقامت قانونی ندارید، هرگز برای شهروندی دوم واجد شرایط نیستید و این بدان معناست که داشتن ویزای توریستی از یک کشور به شما کمک نخواهد کرد.

دومین نکته اینکه گاهی گرفتن اقامت در یک کشور می تواند به راحتی و با عنوان سپرده گذاری و یا سرمایه گذاری چند هزار دلاری در یک حساب بانکی محلی و یا به همان اندازه سرمایه گذاری محلی در آن کشور بدست آید.

 

سریعترین کشورها برای تبدیل شدن به یک شهروند طبقاتی

ابتدا این را در نظر داشته باشید بعضی از کشورها وجود دارند که بدون توجه به مدت زمانی که در آن کشور زندگی می کنید، شما را به یک شهروند تبدیل نمی کنند.

ساير كشورها قبل از تقاضای شهروندی و قبل از رسيدن به اقامت دائم، نياز به اقامت موقت در آن کشور دارند که خود این موضوع می تواند چندین سال زمان بر باشد.

در اینجا به برخی از ساده ترین کشورها برای تبدیل شدن به یک شهروند اشاره می کنیم که از طریق “boots on the ground” یا پا گذاشتن به خاک آن کشور می توانید اقامت آن کشور را بدست آورید.

کشورهای قاره آمریکا (آمریکای مرکزی و جنوبی)

اروگوئه

اروگوئه در نزدیکی آرژانتین قرار دارد، اروگوئه یکی از پیشرفته ترین کشورهای آمریکای جنوبی است و دارای سطح بالایی از زندگی و رفاه می باشد. اروگوئه برای اقامت دوم، یک انتخاب راحت است، اگر شما ازدواج کرده اید، می توانید برای مدت اقامت تقریبا سه ساله درخواست رفتن نمائید (مجردها می توانند پس از پنج سال اقدام به apply کنند).

با این حال، شما باید یک سال در اروگوئه زندگی نمائید و پس از آن درخواست نمائید، و این هم برای این موضوع می باشد که نشان دهید برای گرفتن اقامت اروگوئه چه میزان جدی هستید و داشتن آن برای شما اهمیت و ارزش دارد و درنتیجه واقعا قصد زندگی کردن در آنجا را دارید.

برزیل

برزیل یکی از بهترین پیشنهاد های مسافرتی در آمریکای جنوبی است می دهد که به شما هر نوع چشم انداز و شیوه زندگی را که می توانید از یک کشور خوب تصور کنید ارائه می دهد.

هر کسی می تواند برزیلی باشد، مهم نیست که رنگ پوست شما چه رنگی است، کافی است به مدت چهار سال در آنجا شروع به کسب و کار نمائید و یا اینکه 75.000$ سرمایه گذاری نمائید تا به شهروندی برزیلی تبدیل شوید.

شرکت های زیادی در برزیل نیز وجود دارند که با پیشنهاد های سرمایه گذاری کردن در آنها امکان اخذ اقامت برزیل را برایتان فراهم می کنند.

برزیل همچنین یکی از کشورهایی است که شهروندان خود را از خاک برزیل بیرون نمی کند.

پاراگوئه

این کشور در حال توسعه در آمریکای جنوبی واقع شده.

پاراگوئه برنامه ای مستقل برای اقامت در آنجا ارائه می دهد که به شما اجازه می دهد پس از یک دوره سه سال به درخواست شهروندی اقدام کنید، در صورتی که نوعی سرمایه گذاری اقتصادی و کسب و کاری کوچک در آن کشور انجام می دهید. کافی است 5.000$ در یکی از بانک های پاراگوئه حساب باز کنید که بتوانید کارهای اقامت را پس از آن انجام دهید.

با خرید سهام و سرمایه گذاری بسیار آسوده میتوانید در پاراگوئه اقامت بگیرید.

پاراگوئه یک کشور آزاد است که همه از آن استقبال می کنند، پاراگوئه یکی از آزادترین کشورهای جهان است.

پاناما

پاناما نیز یکی از کشورهایی است که به سادگی می توانید اقامت آنرا بدست آورید. کافی است 5000 دلار سپرده بانکی و یا یکی دیگر از موارد اقتصادی مورد تایید آنجا را مانند کسب و کاری کوچک با یک شرکت پانامایی داشته باشید تا بتوانید اقامت پاناما را دریافت کنید.

ذکر این نکته لازم است که اگر شما به صورت قانونی در پاناما اقامت دارید، می توانید شهروندی را به مدت پنج سال دریافت کنید.

کانادا

کانادا معتقد است که یک جدول زمانی سریع و آسان برای راحت تر گرفتن اقامت ارائه می کند.

این کشور اخیرا برنامه سرمایه گذاری مهاجران خود را لغو کرده است.

به این معنی که شما به احتمال زیاد باید به منظور زندگی در آنجا کار کنید. با این حال، هنگامی که شما اقامت رسمی دارید،

پس از چهار سال می توانید برای شهروندی درخواست بدهید. شما ملزم به زندگی کردن در آن زمان تعیین شده در کانادا هستید.

قوانین مهاجرتی کانادا به شدت رعایت می شود در نتیجه دانستن قوانین مهاجرت به کانادا بسیار اهمیت دارد.

 

پیوند : اقامت اروپا ، اقامت دائم اروپا

منبع : https://bahargate.eu